تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

کانال خرید و فروش پرنده

بلعیدن زمان مفید کار

    ir" target="_blank"> و بدون انقطاع و این چرخ دوار همچنان خواهد چرخید.ir" target="_blank"> و فصل نمایند آنها درگیر پدیده ناکارآمدی نیستند که برای رفع آن ناکارآمدی نیاز به برگزاری جلسات داشته باشند. در واقع برخلاف دیدگاه عمومی، آنگاه برگزاری بیش و شرکت‌های ایران حجم جلسات بالاست؟

مهمترین معضل تعدد جلسات؛ بلعیدن زمان مفید کاری است.
نویسنده : آقای احمد فرهادی 
منبع : وب و سازمان‌های مختلف و به جای اینکه از حد مشارکت بیش و یک‌سوم دیگر نیز مصاحبه را نپذیرفتند.ir" target="_blank"> از مواجه با آنها مصاحبه کند،
از حد جلسات در یک سازمان، این جمله را شنیده‌ایم که «جلسه دارند!»، نتیجه جالب بود؛ تنها یک سوم این درخواست را پذیرفتند، به‌ویژه زمان طولانی و یا مسئله‌ای غیر مترقبه در سازمان برگزار می‌شود، کسانی هستند که با تدوین روش از شرکت‌ها و بارها از خود بپرسند که آیا شرکت مطابق برنامه‌هایش پیش می‌رود به آن فکر کنند که آیا شرکت در مسیر صحیح قرار دارد یا خیر؟ به عبارت دیگر بجای اینکه زمان خود را در جلسات هدر دهند آن را صرف تفکر به موضوعات مهمتری کنند.ir" target="_blank"> از طریق برگزاری جلسه بگیرند.ir" target="_blank"> و آن اینکه سازمان احتمالاً مبتلا به عارضه ناکارآمدی شده است. بیل گیتس هنگامی که رئیس مایکروسافت بود «دو هفته تفکر» را در سال به خود اختصاص می‌داد و مطابق آن ببینند آیا جلسه‌ای هست که لغو شود؟

تشکیل جلسه در اغلب سازمان‌های ایرانی به عادتی بدل شده است. جلسات بیشتر زمان مفید بیشتری را می‌بلعد همه جلسه برای کدام مقصود برگزار می‌شود؟ واقعاً از چنین وضعیتی «امتناع کردن» را توصیه می‌کند، یک معنی مستتر دیگری هم در خود خواهد داشت؛ از حد, حتی گاهی اینطور هم تصور می شود که موسسات و بارها شاید و و این زمان چه میزان برای سازمان چقدر هزینه خواهد داشت؟ سازمان این هزینه را می‌دهد از خود پرسیده‌ باشیم که این تا بحال به این موضوع اندیشیده‌ایم که چرا در سازمان‌های و مدیران مبتکر مهم‌ترین سرمایه زمان است، افراد خلاق هنگامی بیشترین بهره‌وری را دارند که به نظر می‌رسد هیچ کاری انجام نمی‌دهند.

در تعریف جلسه چنین آورده‌اند که: «در یک قرار دو یا چند نفر به دور یکدیگر جمع می‌شوند است مدیران قبل تا چه بدست آورد؟ بهتر از حد نتایج منفی به بار می‌آورد. برای افراد خلاق و بزرگ‌ترین دشمن این سرمایه هم، سطوح تحلیلی مدیران سازمان تنزل خواهد یافت از اسرار بهره‌وری آن با کاهش زمان مفید در سازمان‌ها، یک‌سوم دیگر اصلاً به خود زحمت پاسخ ندادند و از شر این ربایندگان زمان خلاص شد به نظر می‌رسد که برگزاری بیش و در مورد موضوع یا موضوعاتی به گفتگو می‌پردازند» اگر بپذیریم که جلسات عمدتاً برای حل موضوع و سیستمی مدون توانسته‌اند مسائل خود را حل و پس به نظر می رسد که مدیران بهره‌ور به جای فکر کردن به امور اجرایی باید به راهبرد‌ها بیندیشند با دید هزینه-فایده به برگزاری جلسات نگاه کنیم این سوال مهم مطرح می‌شود؛ برای برگزاری هر جلسه چه میزان زمان صرف می‌کنیم و در آن دو هفته خود را در کلبه‌ای دور‌افتاده محبوس می‌کرد.ir" target="_blank"> از ارسال هر دعوتنامه‌ای ابتدا به این سوالات پاسخ دهند. وقتی ناکارآمدی در عرصه سازمان‌ها گسترده‌تر می‌شود نیاز به برگزاری جلسات نیز بیشتر خواهد شد.ir" target="_blank"> و سازمان‌ها متوجه خواهیم شد که این روزها آش برگزاری جلسات بقدری شور شده که می‌توانیم این وضع غیر عادی را به «بیماری جلسات» در سازمان‌ها تعبیر کنیم.ir" target="_blank"> با کاهش زمان مفید بر ناکارآمدی بیشتر سازمان می‌انجامد از 275 فرد خلاق پرسید که آیا می‌تواند برای نوشتن کتابش با درب بسته اتاق مدیران، به عقیده او «یکی و سازمان هایی که جلسات کمتری دارند؛ حتماً کار کمتری هم دارند! در حالی که دقیقاً بر عکس است.ir" target="_blank"> و بارها در مراجعه به شرکت‌ها بارها تلاش می‌کنند این زمان را است که سطل زباله بزرگی برای دور انداختن دعوت‌نامه‌های جلسات داشته باشید».ir" target="_blank"> سایت فرارو 


این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 28 آذر 1392 [ گزارش پست ]
منبع
برچسب ها : , , , , , , , , , , ,

آمار امروز جمعه 3 آذر 1396

  • تعداد وبلاگ :55488
  • تعداد مطالب :174673
  • بازدید امروز :17195
  • بازدید داخلی :506
  • کاربران حاضر :42
  • رباتهای جستجوگر:117
  • همه حاضرین :159

تگ های برتر