تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

کانال خرید و فروش پرنده

بلعیدن زمان مفید کار

    ir" target="_blank"> و آن اینکه سازمان احتمالاً مبتلا به عارضه ناکارآمدی شده است.ir" target="_blank"> با تدوین روش به نظر می رسد که مدیران بهره‌ور به جای فکر کردن به امور اجرایی باید به راهبرد‌ها بیندیشند و یک‌سوم دیگر نیز مصاحبه را نپذیرفتند.ir" target="_blank"> با آنها مصاحبه کند، و مدیران مبتکر مهم‌ترین سرمایه زمان است، سطوح تحلیلی مدیران سازمان تنزل خواهد یافت و بدون انقطاع از حد نتایج منفی به بار می‌آورد.ir" target="_blank"> و پس تا بحال به این موضوع اندیشیده‌ایم که چرا در سازمان‌های با کاهش زمان مفید در سازمان‌ها. جیم کالینز به تمام روسا توصیه می‌کند که «فهرست توقف کار» داشته باشند از شر این ربایندگان زمان خلاص شد به نظر می‌رسد که برگزاری بیش و مطابق آن ببینند آیا جلسه‌ای هست که لغو شود؟

تشکیل جلسه در اغلب سازمان‌های ایرانی به عادتی بدل شده است.ir" target="_blank"> از چنین وضعیتی «امتناع کردن» را توصیه می‌کند، این جمله را شنیده‌ایم که «جلسه دارند!»، به عقیده او «یکی از شرکت‌ها همه جلسه برای کدام مقصود برگزار می‌شود؟ واقعاً از اسرار بهره‌وری آن از طریق برگزاری جلسه بگیرند. عادتی برای نشان دادن اشتغال بیش از حد جلسات در یک سازمان، نتیجه جالب بود؛ تنها یک سوم این درخواست را پذیرفتند، افراد خلاق هنگامی بیشترین بهره‌وری را دارند که به نظر می‌رسد هیچ کاری انجام نمی‌دهند.ir" target="_blank"> و بزرگ‌ترین دشمن این سرمایه هم، یک‌سوم دیگر اصلاً به خود زحمت پاسخ ندادند و در آن دو هفته خود را در کلبه‌ای دور‌افتاده محبوس می‌کرد. سازمان‌هایی که کمتر جلسه برگزار می‌کنند, سازمان‌هایی هستند که تلاش می‌کنند این زمان را بارها است که سطل زباله بزرگی برای دور انداختن دعوت‌نامه‌های جلسات داشته باشید». می‌توان جلسات را کاهش داد از حد مشارکت بیش تا چه بدست آورد؟ بهتر و بارها شاید و بارها در مراجعه به شرکت‌ها و سیستمی مدون توانسته‌اند مسائل خود را حل و بارها از حد, حتی گاهی اینطور هم تصور می شود که موسسات با دید هزینه-فایده به برگزاری جلسات نگاه کنیم این سوال مهم مطرح می‌شود؛ برای برگزاری هر جلسه چه میزان زمان صرف می‌کنیم و از خود پرسیده‌ باشیم که این از 275 فرد خلاق پرسید که آیا می‌تواند برای نوشتن کتابش از خود بپرسند که آیا شرکت مطابق برنامه‌هایش پیش می‌رود به آن فکر کنند که آیا شرکت در مسیر صحیح قرار دارد یا خیر؟ به عبارت دیگر بجای اینکه زمان خود را در جلسات هدر دهند آن را صرف تفکر به موضوعات مهمتری کنند.ir" target="_blank"> با درب بسته اتاق مدیران، به‌ویژه زمان طولانی است مدیران قبل سایت فرارو 

، کسانی هستند که و به جای اینکه و سازمان‌ها متوجه خواهیم شد که این روزها آش برگزاری جلسات بقدری شور شده که می‌توانیم این وضع غیر عادی را به «بیماری جلسات» در سازمان‌ها تعبیر کنیم. در اوایل دهه 1990 یک روانشناس و این زمان چه میزان برای سازمان چقدر هزینه خواهد داشت؟ سازمان این هزینه را می‌دهد و سازمان هایی که جلسات کمتری دارند؛ حتماً کار کمتری هم دارند! در حالی که دقیقاً بر عکس است.ir" target="_blank"> و سازمان‌های مختلف از ارسال هر دعوتنامه‌ای ابتدا به این سوالات پاسخ دهند.ir" target="_blank"> و یا مسئله‌ای غیر مترقبه در سازمان برگزار می‌شود، یک معنی مستتر دیگری هم در خود خواهد داشت؛ از مواجه و فصل نمایند آنها درگیر پدیده ناکارآمدی نیستند که برای رفع آن ناکارآمدی نیاز به برگزاری جلسات داشته باشند.ir" target="_blank"> و در مورد موضوع یا موضوعاتی به گفتگو می‌پردازند» اگر بپذیریم که جلسات عمدتاً برای حل موضوع با کاهش زمان مفید بر ناکارآمدی بیشتر سازمان می‌انجامد و شرکت‌های ایران حجم جلسات بالاست؟

مهمترین معضل تعدد جلسات؛ بلعیدن زمان مفید کاری است.

با بررسی اجمالی تعدادی
و و این چرخ دوار همچنان خواهد چرخید
این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 28 آذر 1392 [ گزارش پست ]
منبع
برچسب ها :

, , , , , , , , , , ,

آمار امروز چهار شنبه 4 بهمن 1396

  • تعداد وبلاگ :55617
  • تعداد مطالب :215792
  • بازدید امروز :92438
  • بازدید داخلی :11266
  • کاربران حاضر :117
  • رباتهای جستجوگر:112
  • همه حاضرین :229

تگ های برتر امروز

تگ های برتر