تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

محبت‌هایی که به وظیفه تبدیل می‌شوند


  خیلی از رفتارهایی که ما از سر محبت و انسان دوستی انجام می‌دهیم، اگر ظرفیت درک آن در مخاطبان ما وجود نداشته باشد، به مرور به یک حق مسلم برای ایشان و وظیفه‌ای برای ما تبدیل می‌شود. بدین صورت که با انجام ندادن آن دریافت کننده‌ی محبت خودش را محقّ می‌داند آن را مطالبه کند.

  مثال سازمانی

  دوستانی که شاغل هستند به ویژه کارکنان دولت، احتمالاً این مورد را تصدیق می‌کنند که انجام هر کاری که خارج از شرح وظایف شما باشد، اگر با اقبال خودتان و بدون منّت از سوی شما انجام گردد، بعداً به یکی از وظایف اصلی و مسلّم شما تبدیل خواهد شد، بی آن که برای انجام آن کار جداگانه فوق‌العاده شغل یا حقوق خاصی به شما پرداخت شود یا حتی یک تشکر خشک و خالی از شما بکنند.

  در یکی از سازمان‌هایی که مشغول به کار بودم، دعوت از میهمانان برای همایش و تنظیم لیست افراد مدعو و تهیه وسیله ایاب و ذهاب توسط معاونت نظارت و بازرسی انجام می‌شد! خیلی خیلی برایم عجیب بود که اصلاً دعوت از میهمانان همایش چه ربطی به معاونت نظارت و بازرسی دارد و اصولاً این کار از وظایف روابط عمومی است. بعداً که موضوع را پیگیری کردم، مشخص شد یکی از نیروهای قدیمی معاونت نظارت و بازرسی که فرد کار بلد و مسلطی است، از سالها قبل این وظیفه را قربتاً الی الله تقبل کرده و چون آدم خوش اخلاق و کار راه بندازی است و به کسی نه نمی‌گوید، این وظیفه همچنان به عهده‌ی این معاونت باقی مانده است. غافل از این که آن وقت‌ها روابط عمومی با کمبود نیرو مواجه بوده و شرایط اضطرار بوده است در صورتی که الان این چنین نیست. ولی وقتی که به سوابق برمی‌گردند، می‌پرسند چه کسی هر سال از میهمانان همایش دعوت به عمل می‌آورده است؟ می‌گویند فلانی. بعد بدون این که فکر کنند حالا این امر وظیفه‌ی او هست یا نه، مجدداً همان کار را از او خواستار هستند.

  وبلاگ مدیر برتر


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : انجام ,معاونت ,نظارت ,وظیفه ,بازرسی ,میهمانان ,معاونت نظارت ,روابط عمومی ,میهمانان همایش ,
  محبت‌هایی که به وظیفه تبدیل می‌شوند

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز شنبه 1 مهر 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com